چگونه از فرزندانمان در شبکه های اجتماعی محافظت کنیم؟

کودکان در دنیای مجازی

دنیای ما پدرها و مادرها علاوه بر زیبایی های بسیاری که دارد، سرشار از مسئولیت و دغدغه است. مسئولیت در مقابل روح و جسم فرزندانمان و دغدغه برای حفظ سلامت آنها در برابر پیشامدها و وقایعی که هر لحظه در انتظار آنهاست.

یکی از این پدیده ها که حاصل زندگی مدرن امروزی است، شبکه های اجتماعی هستند. شبکه های اجتماعی، علاوه بر نکات مثبت و فوایدی که دارند، در عین حال می توانند آسیب های فراوانی برای افراد به دنبال داشته باشند، به ویژه برای کودکان و نوجوانان که با معیارهای کودکانه و صادقانه خود، همه چیز را می سنجند و قطعا از بسیاری از خطرات و مضرات پیش رویشان آگاهی ندارند.

دنیای اینترنت، دنیایی بدون مرز است. این بی مرز بودن، دسترسی به هر گونه اطلاعات و مطلبی را آسان می نماید. شبکه های مجازی هم از این قاعده مستثنی نیستند. دنیای مجازی علاوه بر اطلاعات ومطالب مفید و موثر، پر است از افراد سودجو یا مطالب غیراخلاقی و مستهجن و … که می توانند آسیب های جبران ناپذیری به فرزندانمان وارد کنند.

وظیفه ما پدرها و مادرها حفاظت از فرزندانمان است. اما سوال این است که در چنین دنیای بدون مرزی چگونه می توانیم مراقب فرزندمان باشیم؟

اینفوگرافی زیر، به ارائه موارد و روش هایی در این خصوص می پردازد:

کودکان و شبگه های مجازی

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام خانه ما بپیوندید:

کانال خانه ما در تلگرام

 

دسته ها: اینفوگرافی

نظری تاکنون ارسال نشده است، شما اولین نفر باشید!

پاسخ دهید

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با ستاره مشخص شده *

*
*