زمان پخش خانه ما در ویژه برنامه های نوروزی 95

چرا «خانه ما»، جمعه شب پخش نشد؟!

بنابه برنامه اعلام شده از سوی سازمان صدا و سیما و شبکه نسیم، مقرر شده بود که قسمت پنجم این مسابقه، جمعه اول بهمن ماه راس ساعت ۲۱:۳۰ پخش شود که تیم سازنده خانه ما هم اطلاع رسانی لازم را در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام این مسابقه انجام دادند، اما ظاهرا بنا به تصمیم مدیران پخش و به جهت اقامه عزای عمومی و به احترام آتش نشان های شهیدمان، پخش این قسمت و بالتبع، پخش روز شنبه (تکرار) نیز کنسل شدند.

آتش سوزی پلاسکو

چگونه با آتش سوزی مقابله کنیم؟

آتش سوزی از آن دسته حوادثی است که می تواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
فاجعه ساختمان پلاسکو و دردی که هر لحظه و هر ساعت در جانمان نشسته و آزارمان می دهد، حاکی از همین مساله است. این که آتش، می تواند فاجعه بیافریند!
اما سوال این است که چه می توان کرد تا دوباره شاهد چنین فاجعه ای نباشیم؟
در این مقاله، به صورت دقیق به نکات و اقداماتی که قبل از وقوع آتش سوزی و در حین آن باید مورد توجه قرار گیرند، پرداخته شده است.

پس ورد تکراری

از پسوردهای تکراری استفاده نکنید!

استفاده از پسوردهای تکراری برای حساب‌های مختلف، از جمله بی‌احتیاطی‌هایی است که کاربران مرتکب می‌شوند که گاهی زیان‌های جبران‌ناپذیری نیز در پی خواهد داشت.
امنیت آنلاین در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین موضوعات شده است. اگرچه با وجود ماجرای ادوارد اسنودن، هک شرکت سونی، فاش شدن ایمیل‌های خصوصی هیلاری کلینتون، رخنه‌هایی که در یاهو منجر به هک شدن حساب کاربران شده بود و دیگر رخنه‌های امنیتی، هنوز هم کاربران، امنیت لازم را برای حساب‌های آنلاین خود اجرا نمی‌کنند.

میوه و تره بار شب عید

برپایی ۵ نمایشگاه نوروزی کالا / توزیع میوه شب عید از ۲۰ اسفند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از ذخیره‌سازی ۱۸۰۰ تن سیب و ۵۵۰۰ تن پرتغال برای تنظیم بازار شهروندان تهرانی خبر داد.
امامی در تصمیم مصوبات جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تاکیدات استاندار تهران برای تنظیم بازار شب عید استان تهران، تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و هیچ‌گونه نگرانی برای تامین مایحتاج روزهای پایانی سال وجود ندارد، لذا شهروندان نگران تامین میوه شب عید و مواد پروتئینی نباشند.

علی رمضان کارگردان و نویسنده مسابقه خانه ما

علی رمضان کارگردان خانه ما در مصاحبه با «هفت صبح»؛ تصویری که از خانواده در تلویزیون می بینیم عمدتا خیلی واقعی نیست!

در چند سال اخیر، سبک مسابقات تلویزیونی تغییر کرده و سازندگان تلاش می کنند از قالب خشک سابق خارج شوند. بعضی پا را فراتر می گذارند و دوربین را به درون خانواده ها می برند. اولین سوء تفاهم همین جا شکل می گیرد که تلویزیون با فراگیر شدن برنامه ای مثل «بفرمایید شام» دست به تقلید زده است. فعلا قصد ارزش گذاری نداریم اما همین قدر بگوییم که اگر برنامه ای هویت خاص خود را داشته باشد، قابل دفاع است.
مستند مسابقه «خانه ما» که این شب ها سری دومش روی آنتن شبکه نسیم می رود، از جمله برنامه های تازه ای است که قصد دارد در قالب رقابت میان خانه ها سبکی از زندگی ایرانی اسلامی را ترویج کند.

مسابقه خانه ما فصل دوم

مهمانی خانواده جعفرزاده در شبکه افق

قسمت سوم از سری دوم مستند مسابقه خانه ما (شهر اصفهان) امروز دوشنبه ۲۷ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ با عنوان «مهمانی خانواده جعفرزاده» از شبکه افق پخش می شود.
لازم به توضیح است که قسمت سوم، هفته گذشته از شبکه افق پخش نشد و امشب می توانید شاهد این قسمت از مسابقه خانه ما باشید.

کاهش هزینه های انرژی

چگونه هزینه قبض برق و گاز را ۳۵ درصد کاهش دهیم؟

بخش خانگی با متوسط مصرف ۴۱ میلیارد و ۳۸۷ میلیون مترمکعب در طی ۹ سال، ۴۱ درصد از کل مصرف انرژی کل کشور که بیشترین مصرف گازطبیعی را شامل می شود، به خود اختصاص داده است.
بر همین اساس با اجرای تعدادی از راهکارهای کاهش مصرف انرژی گرمایشی در بخش ساختمان‌ها از جمله عایق کاری سامانه تاسیسات و لوله‌ها، عایق کاری جداره خارجی ساختمان و نصب پنجره‌های دوجداره استاندارد، علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای زندگی ساکنین و افزایش سطح رفاه، مصرف انرژی دراین بخش حدود ۳۵ درصد کاهش یابد.

غذاهای کنسروی

«کنسروها» مواد نگهدارنده ندارند

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی محصولات غذایی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو، در واکنش به برخی اخبار مبنی بر استفاده از ماده نگهدارنده «ادتا» در کنسروها، گفت: کنسروها فاقد هر گونه مواد نگهدارنده هستند.
مهندس نسترن محمدی اظهار کرد: این که در برخی رسانه‌ها و از منابع نامشخص و نامعتبر بیان می‌شود که در کنسروها از مواد نگهدارنده‌ به نام «ادتا» استفاده می‌شود که بدن انسان را دچار کم خونی و فقر آهن می‌کند، اشتباه و غیر کارشناسی است.

khaneyema-E2-4

یک سفر خاطره انگیز در قسمت چهارم مسابقه خانه ما (اصفهان)

قسمت چهارم از سری دوم مستند مسابقه خانه ما (شهر اصفهان) امروز جمعه ۲۴ دی ماه ساعت ۲۱:۳۰ با عنوان «سفر خاطره انگیز» از شبکه نسیم پخش می شود.
در این قسمت خانواده های اصفهانی باید برای یک سفر پرخاطره برنامه ریزی کنند.

پس انداز نکردن

چرا نمی توانم پس انداز کنم؟!

بسیاری از افراد تلاش می کنند که با صرفه جویی بر میزان پس انداز خود بیفزایند، اما تنها بخش کوچکی از آنها در این راه موفق می شوند. هر چند عواملی که کنترل آنها دست شما نیست، مانند نرخ تورم و افزایش غیرقابل پیش بینی قیمت ها کار را برای صرفه جویی مشکل می کنند؛ اما دلایل دیگری را نیز می توان برشمرد که در ناکامی افراد در صرفه جویی موثرند.
در اینجا از چند عامل مهم که جلوی موفقیت در صرفه جویی را می گیرند، نام می بریم.

12319»